Nemocnice Třebíč zakoupila z daru nový ultrazvuk na neurologii (20. 12. 2019)

Nemocnice Třebíč zakoupila z darů od partnerů ultrazvuku pro neurologické oddělení. Nový ultrazvukový přístroj značky Philips Affinity 50 využívá třebíčská nemocnice od 18. prosince. Ultrazvukový přístroj je dnes pro neurologii základní vyšetřovací modalita, zajišťuje diagnostiku tepen v mozku, a to jak v akutních, tak i v chronických fázích. Doposud neurologie využívala velmi vytížený přístroj na kardiologické ambulanci, což neumožňovalo zajištění akutních vyšetření ani dostatečně pokrýt kapacitu požadovaných vyšetření.


„Hlavním přínosem nového ultrazvukového přístroje bude zajištění urgentních vyšetření v optimálním čase, zkrácení čekacích dob a navýšení výkonnosti. Přístroj tak výrazně zvýší kvalitu a dostupnost vyšetření pacientům z regionu,“ vyjmenovává přednosti nového přístroje ředitelka Nemocnice Třebíč Eva Tomášová.

Přístroj byl kompletně financován z darů od partnerů a přispěvatelů nemocnice. Celková cena ultrazvukového přístroje včetně příslušenství činila 1 220 890 korun, polovinou přispěla Nadace ČEZ prostřednictvím JE Dukovany.Částkou 150 000 korun se na nákupu přístroje podílela VODÁRNESKÁ AKCIOVÁ SPOLEČNOST. 


„Kvalitní péče o nemocné, moderní vybavení nemocnic a profesionální personál jsou základní pilíře zdravotnictví. Cítíme jako důležité podílet se na podpoře těchto důležitých oblastí v regionu JE Dukovany,“ říká Jana Štefánková, zástupce Nadace ČEZ z útvaru komunikace JE Dukovany.


„Naše společnost kromě toho, že dodává lidem kvalitní pitnou vodu na Třebíčsku a zajišťuje, aby se odpadní voda do přírody vracela vyčištěná, si klade za cíl být dobrým sousedem a pomáhat tam, kde je to potřeba. Proto jsme velice rádi, že se i díky nám podaří zlepšit péči o pacienty v třebíčské nemocnici,“ uvedl generální ředitel VAS Ing. Lubomír Gloc.


Na nákupu nového přístroje se podíleli kromě Nadace ČEZ a VODÁRENSKÉ AKCIOVÉ SPOLEČNOSTI také další partneři: KHNP a Město Jaroměřice nad Rokytnou.


Všem dárcům děkujeme!Ultrazvuk pro neurologii   Ultrazvuk pro neurologii   Ultrazvuk pro neurologii  
 
 

Partneři Nemocnice Třebíč

Kraj Vysočina - zřizovatel organizace
Město Třebíč
Skupina ČEZ
Zdravotní klaun
E-ambulance