Nemocnice Třebíč se zapojí do akcí Evropský den melanomu ( Melanoma day ) a Mezinárodní den proti mrtvici

V týdnu od 9. do 15. května připravila Nemocnice Třebíč dvě speciální preventivní akce, které upozorní na důležitost pravidelných preventivních prohlídek. V pondělí 9. 5. kožní ordinace vyšetří bez objednání zájemcům kožní znaménka. V pátek 13. 5. připomene vyšetřením krčních tepen Mezinárodní den proti mrtvici, který je v kalendáři psán na neděli 15. 5.

„Každý rok při podobných akcích odhalí specialisté případy s velice vážným onemocněním,“ komentuje opodstatněnost podobných akcí ředitelka Nemocnice Třebíč Eva Tomášová: „tak, jak pojišťovny připravují obesílání klientů výzvou ke screeningovým akcím, tak my organizujeme speciální akce umožňující rychle vyšetření bez objednání.“

Evropský den melanomu je tradiční akcí a každoročně do ordinace zavítá více jak dvě stovky zájemců. „Denně na tento typ rakoviny kůže zemře zhruba jeden člověk,“ sděluje primářka kožního oddělení MUDr. Věra Pavlasová: „přesto lidé neslyší varování a riskují své zdraví a přes zjevné změny jejich kožních pigmentových znamének nevyhledávají odbornou pomoc.“ Ordinace v pavilonu M bude otevřena od 8:00 – 12:00 hod., odpoledne od 13:00 – 17:00 hod.

Druhým „svátkem“ je Den proti mrtvici. Má připomenout, že cévní mozková mrtvice ohrožuje stále víc lidí, a to kvůli často nezdravému životnímu stylu. Cévní mozková příhoda je přitom druhou nejčastější příčinou úmrtí ve vyspělých zemích.
„V České republice ročně postihne mrtvice víc než 30 tisíc lidí a přitom vyšetření krčních tepen je poměrně rychlé a zcela bezbolestné vyšetření, které může včas odhalit, zda příchozí není cévní mozkovou příhodou ohrožen,“ zve na preventivní akci primářka neurologického oddělení MUDr. Jiřina Vošmerová. Ordinace bude otevřena v pátek 13. května od 10:00 do 16:00 hod., a to v pavilonu U, ve druhém podzemním podlaží. Oficiálním světově připomínaným Dnem proti mrtvici je sice neděle 15. 5., ale Nemocnice Třebíč chce využít předvíkendového dne.


   
 
 

Partneři Nemocnice Třebíč

Kraj Vysočina - zřizovatel organizace
Město Třebíč
Skupina ČEZ
Zdravotní klaun
E-ambulance