Nemocnice Třebíč přivítala na začátku roku i první miminko pavilonu M

Vedle oslav narození nejrychlejšího občánka Kraje Vysočina si v Nemocnici Třebíč připomněli i narození úplně prvního miminka v pavilonu M. Nyní už šestiletý Honzík se narodil v červenci roku 2011, jen dva dny po otevření Pavilonu M. Dnes v doprovodu maminky Lenky a tatínka Radka navštívili gynekologicko-porodnické oddělení nemocnice.
Honzík, hokejový útočník Žihadel z Moravských Budějovic a hasič, dostal ovocný dort a maminka kytičku. Společně vybrali i místo, kde bude pověšena fotografie připomínající „toho, který odstartoval činnost porodnice v nových prostorách“.  Maminka Lenka Jelínková zavzpomínala, že Honzík přišel na svět se čtrnáctidenním zpožděním, jako by se těšil do nového. Vrchní sestra oddělení Jarmila Dočkalová doplnila, že v daný víkend, kdy se oddělení stěhovalo, byl Honzík za dva dny první miminko, což byla a je zcela výjimečná situace. Vždyť za šest a půl roku se na těchto sálech narodilo bezmála osm tisíc dětí. Jen za loňský rok to bylo 1259 porodů, kdy se narodilo 634 holčiček a 636 chlapců, jedenáctkrát přitom šlo o dvojčata.

„Tradičně oslavujeme narození prvních dětí v roce a nápad s připomenutím první narozeného v pavilonu se nám líbil. Honzík byl lehce zaskočený ze zájmu fotografů, ale při výběru místa už byl hovorný a smál se. Přeji mu hodně zdraví a elánu“ zakončila setkání ředitelka Nemocnice Třebíč Ing. Eva Tomášová.


                   
 
 

Partneři Nemocnice Třebíč

Kraj Vysočina - zřizovatel organizace
Město Třebíč
Skupina ČEZ
Zdravotní klaun
E-ambulance