Nemocnice Třebíč nakoupila speciální lůžka z výtěžku Benefiční akce

Sedm speciálních polohovacích lůžek nakoupila Nemocnice Třebíč z výdělku Benefiční akce. Všechna zpříjemňují pobyt klientům na odděleních LDN v Třebíči a na detašovaném pracovišti v Moravských Budějovicích. Finanční prostředky pocházejí z výtěžku koncertu, který byl spojen s dražbou uměleckých děl výtvarníků z Vysočiny.

 Celkový zisk z benefičních akcí na podporu seniorů hospitalizovaných v Nemocnici Třebíč pořádaných v listopadu byl 100.000 Kč. „Po skončení aktivit následovalo výběrové řízení na lůžka a nyní už si všechna vyzkoušeli první pacienti“, komentuje akci Ing. Eva Tomášová, ředitelka Nemocnice Třebíč.

 Jedním z největších přispěvatelů byla společnost TEDOM, která v internetové aukci obrazů nakoupila díla za 23 tisíc korun. Zástupce společnosti Vlado Murár to komentoval slovy: Spojení aukce obrazů s konkrétním účelem využití vybraných peněz se nám zdálo zajímavé. Jsme rádi, že jsme tímto způsobem mohli přispět na nákup potřebného vybavení pro třebíčskou nemocnici.

 „Polohovací lůžka jsou vhodná z důvodu snížení rizika otlaků a proleženin a zlepšují prokrvení tělních partií, variabilitu polohy lůžka zajištují zdravotničtí pracovníci pomocí ovladače.“ popisuje náměstkyně pro léčebnou péči MUDr. Edita Richterová a dodává na závěr: „ s odstupem několika měsíců musíme ještě jednou všem, kteří pomohli, poděkovat.“                       
 
 

Partneři Nemocnice Třebíč

Kraj Vysočina - zřizovatel organizace
Město Třebíč
Skupina ČEZ
Zdravotní klaun
E-ambulance