Nemocnice Třebíč nabízí moderní a šetrnou léčbu křečových žil

Od začátku března nabízí chirurgické oddělení Nemocnice Třebíč jednu z moderních možností operačního řešení varixů - křečových  žil.  Pomocí radiofrekvenční sondy, která pracuje obdobně jako mikrovlnná trouba na základě vysokofrekvenčních elektromagnetických vln. Ta je zavedena do křečové žíly, která je tepelně uzavřena, a tak velmi šetrně odstraněna. Zkrátí se tak vlastní operační výkon i rekonvalescence a pacienta. Může se tak rychleji zapojit do běžné činnosti a pracovního procesu.

Křečové žíly dolních končetin jsou žilním onemocněním, které se projevuje zvětšením, zprohýbáním a uzlovitým či vakovitým vychlípením povrchových žil. Rozšířené žíly jsou pak viditelné a modrofialově zbarvené, zpočátku představují pouze kosmetickou záležitost, následně obtěžují nositele i ze zdravotního hlediska. Křečové žíly jsou civilizační choroba a postihuje častěji ženy. Tato nová metoda - zákrok, není ale vhodný pro všechny pacienty. „O tom, kdo může tento způsob operace podstoupit, rozhodne odborný lékař - chirurg, který pacienta k výkonu objednává,“ odkrývá pozadí zákroku primářka chirurgického oddělení MUDr. Jana Nechvátalová a dodává: „profit výkonu nabízí pacientovi velice dobrý kosmetický výsledek při minimálním, nebo  žádném vzniku jizev, modřin či otoků“.  

Varixy jsou nejen estetickým problémem, ale postupně i příčinou dalších onemocnění; včetně trombóz, zánětů či obávaných bércových vředů. Léčebný i estetický efekt včas provedené léčby je vždy příznivější, než odkládání zákroku. „Bez léčby nikdy křečové žíly nemizí a jejich postupné zhoršování je nezvratné,“ dodává primářka Nechvátalová: „nová metoda není sice hrazena pojišťovnami a je nutná investice pacienta, nicméně prostřednictvím nemocnice je výrazně dostupnější, než u soukromých lékařských a kosmetických poskytovatelů. Tato metoda je prakticky identická s použitím laserové techniky a zavedení laserového vlákna, kdy postup a výsledný efekt jsou shodné. „Při správné indikaci k operačnímu výkonu po jeho provedení pacient jistě svoji investici ocení“, uzavírá informace Jana Nechvátalová.             
 
 

Partneři Nemocnice Třebíč

Kraj Vysočina - zřizovatel organizace
Město Třebíč
Skupina ČEZ
Zdravotní klaun
E-ambulance