Nemocnice Třebíč dostala 16 nových monitorů chránících novorozence před syndromem náhlého úmrtí

Dnes – středa 20.8. 2014 - primářka dětského oddělení MUDr.  Allena Holubová převzala 16 monitorů dechu Babysense II. Dar chránící kojence před syndromem náhlého úmrtí předaly představitelky Nadace křižovatka Veronika Manoušková a České spořitelny Dagmar Sladká.

Na novorozeneckém oddělení chrání dlouhodobě toto zařízení všechny děti. V části JIP je kontrola dvojnásobná, protože jsou standardně využívány i další zařízení – monitory životních funkcí. Přístroj Babysense má záruční dobu 2 roky a po té ho není možné dál využívat. Po lhůtě je tedy nezbytné přístroje vyřadit a nahradit novým. Celková hodnota daru je 40.000,-Kč.

Syndrom náhlého úmrtí je definován jako náhlá a neočekávaná smrt kojence. Příčina zůstává často neobjasněna. Nejvíce jsou ohroženy děti do 6 měsíců, ale riziko přetrvává až do 1 roku. V případě selhání dechu dítěte spouští přístroj zvukový a světelný signál. Nemocnice Třebíč rodičům nabízí rodičů pronájem tohoto zařízení, aby k ohrožení syndromem nedocházelo ani v domácím prostředí.       
 
 

Partneři Nemocnice Třebíč

Kraj Vysočina - zřizovatel organizace
Město Třebíč
Skupina ČEZ
Zdravotní klaun
E-ambulance