Nemocnice Třebíč děkuje za finanční dar třebíčské TTS energo

Třebíčská společnost TTS energo s.r o. věnovala Nemocnici Třebíč finanční dar ve výši 100 tisíc korun jako příspěvek na pořízení nové laparoskopické věže. Díky všem dosavadním dárcům je v  současné době na přístroj shromážděno už 240 tisíc korun. Nemocnice Třebíč chce nový přístroj pro centrální operační sály, který by do budoucna měl nahradit stávající deset let sloužící věž, pořídit pouze ze sponzorských darů nejpozději do konce roku.

„Finanční dar nemocnici chápe společnost TTS energo také jako vyjádření podpory stávajícímu novému vedení nemocnice,“ uvedl při předání daru ředitel společnosti TTS energo Richard Horký. Laparoskopie je poměrně nový avšak rozšířený způsob operací, jenž spočívá v tom, že se pacientovi pomocí optických nástrojů a pod kontrolou kamery provádí zákroky v břišní dutině, například při operaci nádorových onemocnění střev a žaludku, odstranění žlučníku, plastiky kýly nebo vyjmutí slepého střeva. Moderní laparoskopická věž výrazně sníží riziko zánětlivých komplikací při těchto zákrocích. „Třebíčští lékaři ročně provedou zhruba osm stovek zákroků touto šetrnou metodou,“ uvedla Edita Richterová,  primářka ARO Nemocnice Třebíč. Novou laparoskopickou věž obecně v praxi nejčastěji využívají nejen chirurgové, ale i ortopedi, urologové a gynekologové. V současné době se v nemocnicích nejčastěji laparoskopicky operují kýly, apendixy, dále se touto metodou dělají operace ledvin pro nádorová onemocnění nebo močové kameny, resekce střev pro nádorová onemocnění, operace na močovodech či gynekologické operace na děloze. Pro pacienta jsou tyto zákroky, které se nazývají miniinvazivní operace méně bolestivé, představují méně komplikací a umožňují rychlejší rekonvalescenci a rehabilitaci.

Nemocnice Třebíč si velice cení a váží všech finanční darů, které umožní rychlé pořízení nové věže, jejíž pořizovací cena se blíží 1,5 miliónu korun. Bez moderního vybavení kopírující současné trendy by nemohlo možné udržet vysoký standard poskytovaných zákroků.

Ing. Eva Tomášová
ředitelka

     
 
 

Partneři Nemocnice Třebíč

Kraj Vysočina - zřizovatel organizace
Město Třebíč
Skupina ČEZ
Zdravotní klaun
E-ambulance