Nebojte se operace. Podívejte se na ni dopředu.

Chirurgické oddělení Nemocnice Třebíč nabízí jednu z moderních možností operačního řešení varixů - křečových žil. Pacienti nemusí mít obavy z neznámého. Na celý průběh se nyní mohou zájemci podívat na internetu. Filmový záznam je umístěn na webu Nemocnice Třebíč v sekci media i na youtube (heslo: „nemocnice třebíč žilní operace“).
„Moderní operační metoda je velice oblíbená. Zkrátí se díky ní totiž vlastní operační výkon i rekonvalescence pacienta. Může se tak rychleji zapojit do běžné činnosti a pracovního procesu“, vysvětluje ředitelka Nemocnice Třebíč Eva Tomášová důvody zveřejnění nového filmu. Záznam byl pořízen v březnu 2014, kdy Nemocnice Třebíč na Vysočině tuto metodu jako vůbec první v kraji využila. Ten den zároveň slavila nemocnice Den prevence a operaci vysílala v přímém přenosu v konferenčních prostorách. Zveřejnění záznamu je reakcí na sílící zájem o novou metodu a podstoupení zákroku.      
„O tom, kdo může tento způsob operace podstoupit, rozhodne odborný lékař - chirurg, který pacienta k výkonu objednává,“ odkrývá pozadí zákroku primářka chirurgického oddělení MUDr. Jana Nechvátalová a dodává: „aktuálně se ale odpovídající pacienti mohou podívat, co je přesně čeká, protože video s komentářem vše detailně popisuje“.
Křečové žíly dolních končetin jsou žilním onemocněním, které se projevuje zvětšením, zprohýbáním a uzlovitým či vakovitým vychlípením povrchových žil. Rozšířené žíly jsou pak viditelné a modrofialově zbarvené, zpočátku představují pouze kosmetickou záležitost, následně obtěžují nositele i ze zdravotního hlediska. Křečové žíly jsou civilizační choroba a postihuje častěji ženy. Varixy jsou nejen estetickým problémem, ale postupně i příčinou dalších onemocnění; včetně trombóz, zánětů či obávaných bércových vředů. Léčebný i estetický efekt včas provedené léčby je vždy příznivější, než odkládání zákroku. Bez léčby nikdy křečové žíly nemizí.


         
 
 

Partneři Nemocnice Třebíč

Kraj Vysočina - zřizovatel organizace
Město Třebíč
Skupina ČEZ
Zdravotní klaun
E-ambulance