Nadace ČEZ podpořila nákup ultrazvuku pro Nemocnici Třebíč

Nadace ČEZ - Nadace ČEZ předala Nemocnic Třebíč finanční dar ve výši 700 tisíc korun. Finanční dar je určený k nákupu celotělového diagnostického ultrazvukového přístroje. Ten bude v roce 2015 jednou z největších investic nemocnice do zdravotnické techniky.

 „Jen z vlastních zdrojů a prostředků zřizovatele není možné zajistit modernizaci všech potřebných přístrojů, snažíme se proto oslovovat potenciální partnery“, vysvětluje ředitelka Nemocnice Třebíč Eva Tomášová a dodává: „Díky jejich pochopení se nám daří zkvalitňovat nejen vybavení, ale především i péči o pacienta“. Nový ultrazvuk může zkrátit čekací dobu na potřebné vyšetření, ale také usnadní a zároveň zkvalitní práci lékařů. „S třebíčskou nemocnicí spolupracujeme dlouhodobě a do budoucna se na tom jistě nic nezmění. Obnova přístrojů pro kvalitní vyšetření pacientů je zásadní a vynaložené prostředky jsou zde na místě,“ sdělil při setkání Miloš Štěpanovský, ředitel Jaderné elektrárny Dukovany.    

 Nadace ČEZ patří mezi dlouhodobě největší podporovatele Nemocnice Třebíč. Za deset let přispěla na pořízení zdravotnických prostředků částkou téměř 2 miliony korun. Například v loňském roce byl příspěvek v celkové výši 400 tisíc využit k nákupu moderní laparoskopické věže. „Vážíme si každého příspěvku a pomoci. Jako důkaz vděku dárcům jsme ve vestibulu recepce zřídili Tabuli dárců, kde jsou ti největší za deset let i ti poslední za půl roku zveřejněni. Děkujeme jim“, uzavřela Eva Tomášová.       

   
 
 

Partneři Nemocnice Třebíč

Kraj Vysočina - zřizovatel organizace
Město Třebíč
Skupina ČEZ
Zdravotní klaun
E-ambulance