LDN Třebíčské nemocnice plánuje „rodičovské schůzky“

Oddělení LDN třebíčské nemocnice by do budoucna rádo zavedlo novinku týkající se rozšířeného poskytování informací o práci lékařů a ošetřujícího personálu. V praxi by mělo jít o model podobný rodičovským schůzkám, na kterých budou zdravotníci seznamovat rodiny klientů s pracovními postupy, způsoby léčby nebo novinkami v péči o pacienty se specifickými potřebami. „Příbuzní klientů dostávají informace o naší práci průběžně, s rodinami jsme v neustálém kontaktu, na druhou stranu, chceme rodinám přiblížit i zákulisí léčby a péče o jejich příbuzné. Fungování LDN je obecně spojováno se spoustou předsudků a mylných představ, lidem chybí osobní zkušenost s naší prací. To bychom do budoucna rádi změnili. Chceme dát rodinám našich pacientů větší prostor seznámit se s naší prací, chceme, aby se nás ptali, vyzkoušeli si některé úkony a pochopili specifika naší práce,“ popisuje záměr oddělení LDN primář Nabil Ahmadie

První „rodičovské sdružení“ by mohlo v třebíčské nemocnici proběhnout už v létě, vše bude záležet na zájmu rodin a blízkých klientů LDN.

LDN Nemocnice Třebíč disponuje aktuálně celkem 104 lůžky na pracovištích v Třebíči a Moravských Budějovicích. Pět lůžek je vyčleněno pro stanici pro dlouhodobou intenzivní ošetřovatelskou péči.

Ing. Eva Tomášová
ředitelka
 

Partneři Nemocnice Třebíč

Kraj Vysočina - zřizovatel organizace
Město Třebíč
Skupina ČEZ
Zdravotní klaun
E-ambulance