Internetová aukce pro seniory hospitalizované v Nemocnici Třebíč

Aukce uměleckých děl s cílem zlepšit podmínky seniorů v Nemocnici Třebíč bude pokračovat prostřednictvím internetu. V pátek 21. 11. 2014 budou mít zájemci možnost koupit některou z nabízených „položek“ a podpořit tak nákup polohovacích lůžek na oddělení LDN. V nabídce jsou díla od současných třebíčských respektovaných autorů, nežijících malířů i sada portrétních fotografií.       

„Konkrétní nabídka je už nyní zveřejněna ve fotogalerii na našich webových stránkách. Každý, kdo chce pomoci, si tak může vybrat, která z položek je mu nejbližší“ přibližuje aukci ředitelka Nemocnice Třebíč Eva Tomášová.  Samotná dražba proběhne v pátek 21. 11. 2014 od 8:00 do 17:00 hodin. Novým majitelem se stane ten, kdo nabídne u konkrétního díla nejvyšší cenu. Do aukce se může zapojit každý. Svoji nabídku ceny pošle na email aukce@nem-tr.cz. Na webu i na facebooku nemocnice bude obratem každé navýšení ceny obrazu zveřejněno. „Zájemce, který se už do aukce zapojil a jeho nabídka bude tak zvaně přebita jinou (vyšší), budeme informovat, že buď přihodí, nebo o vybraný obraz přijde“ vysvětluje administrátor dražby za Nemocnici Třebíč Petr Palovčík a dodává: „díky chytrým telefonům a moderním technologiím si tak mohou i velice zaměstnaní lidé aukci užít a udělat si radost z dobrého skutku. Nabízíme jim takový servis, aby jim sledování průběhu dalo co nejméně práce“.   

Svůj zájem přitom můžete každý avizovat dopředu. Pokud napíše kdokoliv dopředu kontaktní email s informací, o který obraz má zájem, bude v den prodeje dostávat zvoleným způsobem (email, nebo sms) informace o pohybu cen. Konec příjmu nabídek bude stanovený vypršením časového limitu. Na webu obratem oznámíme částky, za které se obrazy prodaly. Nové majitele zveřejňovat nebudeme, pokud si to výslovně nebudou přát. „Před Benefičním večerem, na kterém proběhla první část aukce, se nám ozvala řada lidí, kteří litovali, že se nemohou zúčastnit. Smysl akce – pomoc seniorům – se jim ale moc líbil. Doufáme, že tento nápad je osloví a podpoří nákup polohovacích lůžek“ doplňuje ředitelka Eva Tomášová.  

V úterý 11. 11. 2014 získali v rámci Benefičního večera licitátoři Jan Budař a Otmar Brancuzský za 7 obrazů 61.000 Kč. Celkový výdělek akce byl 80.000,- Kč. Nemocnice Třebíč na dvou odděleních LDN v Třebíči a Moravský Budějovicích provozuje 104 lůžek a 5 lůžek dlouhodobé intenzivní ošetřovatelské péče. Pro celkové osazení polohovacími lůžky by potřebovala částku větší jak 1,5 milionu korun. Vytipovaná lůžka pro polohování pacientů usnadňují práci zdravotnickému personálu a umožňují i klientům jednoduchou obsluhu.

Seznam předmětů do aukce:

1)Josef V. Hakl – 2x akryl – motiv Vysočiny (100 x 80 cm); poskytnuto rodinou autora
Vyvolávací cena 2.500,- Kč.  

2)Josef Kremláček – malba na skle Květina - 70 x  50 cm
Vyvolávací cena 7.000,- Kč

3)Vladimír Netolička – litografie Motýl (2007) – 70 x 50 cm
Vyvolávací cena 4.000,- Kč

4)Luděk Cigánek sada - 3x velkoformátové foto ( 50 x 50 cm)
Vyvolávací cena sady 4.000,- Kč.

5)Vladimír Netolička – litografie Masožravá rostlina (1999) – 70 x 50 cm
Vyvolávací cena 4.000,- Kč

6)Karel Sedláček – Noční Třebíč (90 x 60 cm) – věnováno Antic Bazar Indy
Vyvolávací cena 5.000,-  Kč

7)Jitka Fischerová – Obzory; pastel, 70 x 50 cm
Vyvolávací cena 4.500,- Kč

8)Lubomír Kerndl – kresba 40 x 30 cm
Vyvolávací cena 3.000,- Kč


                   
 
 

Partneři Nemocnice Třebíč

Kraj Vysočina - zřizovatel organizace
Město Třebíč
Skupina ČEZ
Zdravotní klaun
E-ambulance