Internetová aukce obrazů vydělala Nemocnici Třebíč 20 tisíc korun

Na nákup polohovacích lůžek pro LDN oddělení Nemocnice Třebíč přinesla internetová aukce 20 tisíc korun. Od startu dražby zvedaly zájemci ceny u tří ze sedmi nabízených obrazů. Novým majitelem všech tří se stala nakonec společnost TEDOM a.s. Celkový zisk z benefičních akcí na podporu senior hospitalizovaných v Nemocnici Třebíč pořádaných v listopadu je tak 100.000,- Kč.

Informace o elektronické aukci obrazů Nemocnice Třebíč zveřejnila prostřednictvím médií, na svých webových stránkách, facebookovém profilu a oslovením řady regionálních subjektů a osobností. „Chtěli jsme tak dát šanci těm, kteří se třeba z důvodů velkého pracovního vytížení nedostali na Benefiční večer,“ vysvětluje důvod dražby ředitelka Nemocnice Třebíč Eva Tomášová.
Od začátku aukce v osm hodin ráno v pátek 21. 11. zájemci zvyšovali ceny u tří obrazů -  Noční Třebíč Karla Sedláčka, krajiny s motivem Vysočiny od Josefa V. Hakla a malby třebíčského surrealisty Lubomíra Kerndla. Jejich ceny v dražbě vzrostly o 100 % od ceny vyvolávací. „Za pomoc, zájem a podporu jsme skutečně vděční.  Senioři i zdravotní personál nové pomůcky jistě ocení,“ uzavírá aukci Eva Tomášová a dodává: „snaha o zpříjemnění pobytu senioru v naší nemocnici určitě nekončí, už brzo jim mimo jiné přinese malé dárky Mikuláš s doprovodem.“

Vedení nemocnice dál spolu s Charitou Třebíč usiluje na posílení dobrovolnické činnosti a v rámci programu Senior pasů nabízí lidem nad 55 let slevy na hrazené služby.   
 

Partneři Nemocnice Třebíč

Kraj Vysočina - zřizovatel organizace
Město Třebíč
Skupina ČEZ
Zdravotní klaun
E-ambulance