Hasiči navštívili děti v Nemocnici Třebíč

Ve středu dne 23. 3. navštívili dětské oddělení Nemocnice Třebíč hasiči s cílem číst dětem pohádky v rámci akce „Celé Česko čte dětem“. Pacienti dětského oddělení ale dali před četbou přednost rozhovoru s hasiči. Hasiči tak mluvili o náročnost jejich práce, funkčnosti výstroje i o tom, jak se stát hasičem. Nepřečtenou hasičskou pohádku převzala staniční sestra a domluvila se, že ji druhý den přečtou žákyně střední zdravotní školy.

Členové HZS Kraje Vysočina nabídli i možnost vyzkoušet si některé součásti výzbroje jako je helma, boty a další. Na závěr udělali radost malým pacientům dárky s hasičskou tematikou – omalovánkami a pexesem.
„Hasiči jsou pro mě hrdinové. Zasahují u nehod i přírodních katastrof, pomáhají lidem a často i zvířatům. To, že takto netradičně pamatují i na nejmenší, potvrzuje, jak moc mají dobré srdce,“ komentuje aktivitu ředitelka Nemocnice Třebíč Ing. Eva Tomášová.

Hasiči přišli krátce po skončení návštěv a pozvali za asistence zdravotních sester děti do prostoru jídelny. Skladba posluchačů byla poměrně nesourodá. Byl v ní malý hošík, toužící po kariéře u policie, několik dospívajících slečen i rodiče pacientů.  „Odvážní muži v uniformách zaujali nejen děti, ale i dámský personál, “ doplnil informace o akci mluvčí nemocnice Petr Palovčík.

Akce „Celé Česko čte dětem“ chce v duchu motta „Čtenářem se nikdo nerodí, čtenáři musíme ukázat cestu“ přivést děti ke knihám a pravidelné četbě.


             
 
 

Partneři Nemocnice Třebíč

Kraj Vysočina - zřizovatel organizace
Město Třebíč
Skupina ČEZ
Zdravotní klaun
E-ambulance