Hasiči navštívili děti v Nemocnici Třebíč

Ve středu 18. 3. navštívili dětské oddělení Nemocnice Třebíč hasiči a chtěli dětem číst pohádky v rámci akce „Celé Česko čte dětem“. „Obyvatelé dětského oddělení, ale dali před četbou přednost rozhovoru s hasiči. Otázky se týkaly jejich náročné práce, výstroje i toho jak se stát hasičem. Nepřečtenou hasičskou pohádku pak převzala staniční sestra a domluvila se s dětmi, že ji druhý den přečtou žákyně střední zdravotní školy. Členové HZS Kraje Vysočina udělali na závěr radost malým pacientům dárky s hasičskou tematikou – omalovánkami a pexesem.

„Hasiči jsou pro mě hrdinové. Zasahují u nehod i přírodních katastrof, pomáhají lidem a často i zvířatům. To, že takto netradičně pamatují i na nejmenší, potvrzuje, jak moc mají dobré srdce,“ komentuje aktivitu ředitelka Nemocnice Třebíč, Ing. Eva Tomášová.

Hasiči přišli krátce po skončení návštěv a pozvali za asistence zdravotních sester děti do prostoru jídelny. Skladba posluchačů byla poměrně nesourodá, protože v ní byly jak malé děti za doprovodu rodičů, tak mladíci takřka vyšší než přítomní hasiči. „Odvážní muži v uniformách zaujali nejen děti, ale i dámský personál. Věřím, že při druhé návštěvě domluvené přesně za týden, bude jídelna ještě více zaplněná.“ s úsměvem doplnil informace o akci mluvčí nemocnice Petr Palovčík.

Akce „Celé Česko čte dětem“ chce v duchu motta „Čtenářem se nikdo nerodí, čtenáři musíme ukázat cestu“ přivést děti ke knihám a pravidelné četbě.


             
 
 

Partneři Nemocnice Třebíč

Kraj Vysočina - zřizovatel organizace
Město Třebíč
Skupina ČEZ
Zdravotní klaun
E-ambulance