Francouzští zdravotníci navštívili Nemocnici Třebíč

Učitelky a studentky zdravotnické školy IFNIS z francouzského Belfortu prožili 26. 3. 2015 jeden den v Nemocnici Třebíč. Členky profesorského sboru si prošly celou nemocnici a mohly tak porovnávat nejen prostředí, ale i přístrojové vybavení. Studentky čekala krátká návštěva na vybraných odděleních a pak „stínovaly“ práci studentek třebíčské střední zdravotnické školy. Přátelská „vizita“ byla součástí dlouhodobé spolupráce Vyšší odborné školy a Střední školy veterinární, zemědělské a zdravotnické Třebíč s francouzskou školou.

„Podobné aktivity vítáme a podporujeme, protože i nám přináší srovnání a inspiraci“ komentuje návštěvu Ing. Eva Tomášová, ředitelka nemocnice. Slavnostní přivítání proběhlo v budově ředitelství. Poté náměstkyně pro ošetřovatelskou péči Alena Hošková provedla dvě učitelky a jednu zdravotní sestru po jednotlivých odděleních. Hodně je zajímalo dětské oddělení a rehabilitace, protože na těchto odděleních sami působí. Pro nás byly zajímavé informace o fungování urgentního příjmu v belforstké nemocnici, protože je srovnatelný s našimi plány.“ Osm studentek si rozdělily sestry žákyně a seznámily je se svojí praxí na interně, či urologii. Sledovaly odběry krve, měření tlaku a další péči o pacienty. Aktivní zapojení do činnosti však nebylo možné, jelikož to neumožňuje naše legislativa. Pro studentky byla zajímavá i možnost otestování vlastních jazykových dovedností, neboť komunikace mezi nimi probíhala v angličtině.

„Byla jsem zde před šestnácti lety jako studentka a je vidět až neuvěřitelný posun kupředu jak v péči o pacienta, tak i v technickém zázemí“, komentovala prohlídku učitelka Karoliin Cholgnard a dodala: „Jsem unesená z ticha a celkového klidu na odděleních i ze zázemí dávajícího maximální pohodlí pacientům, ve kterém jste určitě v mnohém dále, než západní svět“.

V rámci týdenního studijního pobytu navštíví podle organizátora pobytu a ředitele třebíčské střední školy RNDr. Miroslava Dočkala francouzské „sestřičky“ i další zdravotnické zařízení, pracoviště záchranářů, ale i jihlavský pivovar.             
 
 

Partneři Nemocnice Třebíč

Kraj Vysočina - zřizovatel organizace
Město Třebíč
Skupina ČEZ
Zdravotní klaun
E-ambulance