Energetici aktivní prací zkrášlili areál Nemocnice Třebíč

Patnáct dobrovolníků z Jaderné elektrárny Dukovany se chopilo po sedmé hodině ranní lopat, hrábí, koleček a pil a začali zkrášlovat areál Nemocnice Třebíč. Zapojili se tak do dobrovolnické akce společnosti ČEZ, kdy stovky energetiků vyjíždějí napříč republikou pomáhat tam, kde je to třeba. JED je tradičním a dlouhodobým partnerem Nemocnice Třebíč. Tentokráte ale místo finanční pomoci přiložili ruku při jarním úklidu zelených prostor. Projekt firemního dobrovolnictví „Čas pro dobrou věc“ organizuje Skupina ČEZ od roku 2008 a mezi zaměstnanci se těší stále větší oblibě.

„Aktuální výstavba nového pavilonu zatěžuje kompletní personál, jak zdravotníky, tak technické zázemí. Na některé věci proto zbývá méně času a nabídnutá pomocná ruka proto byla s radostí přijata a bez problému využita,“ komentovala netradiční brigádu ředitelka Nemocnice Třebíč Eva Tomášová.

Netradiční směna začala energetikům ve čtvrtek dne 18. 5. v 7:30 hodin a skončena byla v 15:30 hodin. Nemocnice připravila pracovní náplň, potřebné pomůcky, ale i občerstvení, včetně oběda. V deset hodin byla připravena malá svačinka a v 13 hodin řízek se salátem a polévka.

„Na dobrovolnické dny se hlásí na sto dukovanských zaměstnanců, další se k nim přidávají. Jedná se o skvělé propojení skutečné lidské pomoci nad pomoc finanční, kterou elektrárna organizacím v regionu poskytuje. Navíc mají naši zaměstnanci možnost při těchto akcích utužit mezilidské vztahy, lépe se poznat,“ přibližuje zapojení kolegů specialista komunikace JED Jana Štefánková, která sama aktivně přiložila ruku k dílu.  

„Bylo veskrze milé a pozitivní, že dobrovolníkům nechyběla chuť do práce, pořádná dávka energie a ochoty, ale ani humor. Všem za jejich úsilí moc děkujeme,“ uzavřela netradiční den Eva Tomášová.  


                             
 
 

Partneři Nemocnice Třebíč

Kraj Vysočina - zřizovatel organizace
Město Třebíč
Skupina ČEZ
Zdravotní klaun
E-ambulance