Dobrovolníci z JE Dukovany letos podruhé zvelebili areál Nemocnice Třebíč (12. 9. 2019)

Již podruhé v letošním roce proběhl v Nemocnici Třebíč projekt „Čas pro dobrou věc“, do které se zapojilo osm zaměstnanců z nedaleké Jaderné elektrárny Dukovany a také sedm dobrovolníků z Klubu českých turistů Třebíč. Dobrovolníci se věnovali převážně kácení a následnému zpracování napadených stromů kůrovcem, kterých se v areálu nemocnice nacházelo 13 kusů. Ženy plely trávu v celém areálu. Mužská část byla rozdělena do několika skupin a pánové pracovali kromě kácení stromů také na sekání trávy a v prostorách skladu na likvidaci potrubí vzduchotechniky drtiče odpadů. Ač v posledních dnech nebylo počasí ideální, tak po celý úterní den svítilo slunce a díky tomu panovala mezi dobrovolníky pozitivní atmosféra.

Netradiční směna začala energetikům v úterý dne 10. 9. v 8 hodin a skončila v 16 hodin. Nemocnice připravila pracovní náplň, potřebné pomůcky, ale i občerstvení, včetně oběda. V deset hodin byla připravena káva s malou svačinkou a ve 13 hodin se k obědu servíroval Cordon Bleu a polévka.

„Do Nemocnice v Třebíči chodí naši zaměstnanci pravidelně pomáhat, letos to bylo již podruhé. V projektu s názvem Čas pro dobrou věci si mohou zaměstnanci ČEZ vybírat regionální organizace, ve kterých chtějí pomoci. Mají možnost pomoci a zároveň zažít společné chvilky se svými kolegy mimo pracoviště, což je ideální kombinace,“ přibližuje zapojení kolegů Jana Štefánková, z útvaru komunikace JE Dukovany.

„Podobné pomoci si vždy vážíme, ale v tomto roce si její význam uvědomujeme ještě více. Naši údržbáři a technici jsou velmi vytížení, a tak na některé věci už skutečně nezbývá čas. Dukovanští dobrovolníci zde odvedli velký kus práce a patří jim velký dík,“ uzavírá netradiční pomoc JE Dukovany a společnosti ČEZ ředitelka Nemocnice Třebíč Eva Tomášová.

Dobrovolníci z JE Dukovany - září 2019  Dobrovolníci z JE Dukovany - září 2019  Dobrovolníci z JE Dukovany - září 2019  Dobrovolníci z JE Dukovany - září 2019  Dobrovolníci z JE Dukovany - září 2019  Dobrovolníci z JE Dukovany - září 2019  Dobrovolníci z JE Dukovany - září 2019  Dobrovolníci z JE Dukovany - září 2019  Dobrovolníci z JE Dukovany - září 2019  Dobrovolníci z JE Dukovany - září 2019  Dobrovolníci z JE Dukovany - září 2019  Dobrovolníci z JE Dukovany - září 2019 
 
 

Partneři Nemocnice Třebíč

Kraj Vysočina - zřizovatel organizace
Město Třebíč
Skupina ČEZ
Zdravotní klaun
E-ambulance