Dobrovolníci z JE Dukovany i letos zvelebili areál Nemocnice Třebíč (17. 5. 2019)

Do 6. ročníku dobrovolnické akce „Čas pro dobrou věc“ se zapojilo osmnáct zaměstnanců z nedaleké Jaderné elektrárny Dukovany a také šestice dobrovolníků z Klubu českých turistů Třebíč. Dobrovolníci se věnovali převážně úklidovým a zahradnickým pracím v areálu Nemocnice Třebíč. Ženy pracovaly na zkrášlování parku a arboreta u rehabilitačního oddělení. Mužská část byla rozdělena do několika skupin a pánové pracovali na kácení suchých stromů, stěhování a vyklízení skladů. Ač letošnímu ročníku úplně nepřálo počasí, tak byla atmosféra mezi dobrovolníky po celý den velmi pozitivní a pohodová.

Netradiční směna začala energetikům v úterý dne 14. 5. v 7:30 hodin a skončila v 15:30 hodin. Nemocnice připravila pracovní náplň, potřebné pomůcky, ale i občerstvení, včetně oběda. V deset hodin byla připravena malá svačinka a v 13 hodin řízek s bramborovým salátem a polévka.

„Na dobrovolnické dny se hlásí na sto dvacet dukovanských zaměstnanců, další se k nim přidávají. Jedná se o skvělé propojení skutečné lidské pomoci nad pomoc finanční, kterou elektrárna organizacím v regionu poskytuje. Navíc mají naši zaměstnanci možnost při těchto akcích utužit mezilidské vztahy, lépe se poznat,“ přibližuje zapojení kolegů specialista komunikace JE Dukovany Jana Štefánková.

„Podobné akce si moc vážíme o to víc, že v letošním roce dobrovolníkům úplně nepřálo počasí, ale i tak tu odvedli velký kus práce, za který jim patří velký dík,“ uzavírá letošní dobrovolnickou výpomoc JE Dukovany, společnosti ČEZ a KČT Třebíč ředitelka Nemocnice Třebíč Eva Tomášová.

Dobrovolníci z JE Dukovany 2019  Dobrovolníci z JE Dukovany 2019  Dobrovolníci z JE Dukovany 2019  Dobrovolníci z JE Dukovany 2019  Dobrovolníci z JE Dukovany 2019  Dobrovolníci z JE Dukovany 2019  Dobrovolníci z JE Dukovany 2019  Dobrovolníci z JE Dukovany 2019 
 
 

Partneři Nemocnice Třebíč

Kraj Vysočina - zřizovatel organizace
Město Třebíč
Skupina ČEZ
Zdravotní klaun
E-ambulance