Díky darům nakoupila Nemocnice Třebíč moderní lůžka

Nemocnice Třebíč nakoupila 16 elektricky polohovatelných lůžek se stolky za cca půl milionu korun. Cena jednoho lůžka je 36 tisíc Kč. Pořízeny byly z darů od podporovatelů. Rozděleny budou mezi urologii, chirurgii, ortopedii a internu. Hlavním přínosem nových lůžek je zejména možnost elektrického polohování, což vede k výraznému zvýšení komfortu a snížení rizika úrazu pacientů. Do konce roku 2016 přibude ještě dalších 24 a počet se zaokrouhlí na 40 lůžek v celkové hodnotě 1,4 milionu korun.

„Nová lůžka nahrazují stará mechanická, která byla ve velmi špatném technickém stavu. S ohledem na tuto pozitivní změnu například dochází i ke snížení rizika úrazů personálu při manipulaci s pacientem,“ komentuje nákup ředitelka Nemocnice Třebíč Ing. Eva Tomášová. Díky elektrickému polohování se pacienti mohou sami polohovat pomocí pacientského ovladače pro běžné denní činnosti jako je čtení, sledování televize, nebo při návštěvě. Pacienti si sami mohou s celým lůžkem sjet do spodní polohy, aby mohli pohodlně a bezpečně opustit lůžko. „Velkou předností jsou speciální funkce, které lze ovládat pouze ze sesterského panelu a napolohují se do pozice zvané kardiacké křeslo, CPR, či Trendelenburg“ vypočítává výhody nových lůžek při léčebně-ošetřovatelském procesu náměstkyně pro léčebnou péči MUDr. Edita Richterová.

Lůžka jsou dále doplněna o velmi kvalitní antidekubitní matrace, které zajistí vysoký komfort pro pacienty a sníží rizika dekubitů a s ním spojených komplikací. Součástí jsou i lišty s háčky sloužící k uchycení různého vybavení či zdravotnické materiálu, integrovaná lampička na pacientském ovladači, držák lůžkovin, nebo možnost prodloužení lůžka pro větší komfort vysokých pacientů. Další součástí jsou i pacientské stolky, které nabízejí velký úložný prostor a umožní snadnou manipulaci a údržbu. Navíc jsou vyrobeny v oboustranném provedení a jsou osazeny jídelní deskou ovládanou pomocí pístnice pro snadnou manipulaci.

Tato investice byla uskutečněna s podporou města Jaroměřice nad Rokytnou. Dalšími dárci byly obce Petrůvky, Dukovany a Nárameč. K zajištění nových lůžek byly dále využity finanční dary od měst a obcí Výčapy, Okříšky, Římov, Zvěrkovice, Přeckov, Police, Předín, Radošov, Lomy, Lhánice, Hrotovice, Popůvky, Kozlany, Menhartice, Krahulov, Oponešice, Meziříčko, Jakubov u Moravských Budějovic, Slavětice, Číchov, Kramolín, Mastník, Myslibořice, Lesonice, Rohy, Lovčovice, Studnice, Oslavička, Horní Vilémovice, Markvartice, Stařeč, Kojatín, Dalešice, Náměšť nad Oslavou, Kladeruby nad Oslavou, Jemnice, Račice, Radonín, Ocmanice, Láz, Kojatice, Chlum, Šebkovice. Za příspěvek patří poděkování i společnostem Horácké Kovodružstvo Třebíč, KAVYL spol. s r.o. Mohelno, AVE CZ odpadové hospodářství s.r.o., MANN + HUMMEL (CZ) s.r.o. Nová Ves, MANN + HUMMEL SERVICE s.r.o. Nová Ves, TTS energo s.r.o. Třebíč a Josefu Jelečkovi.


               
 
 

Partneři Nemocnice Třebíč

Kraj Vysočina - zřizovatel organizace
Město Třebíč
Skupina ČEZ
Zdravotní klaun
E-ambulance