Dětské pacienty dnes v Nemocnici Třebíč čeká překvapení (1. 6. 2015)

Děti hospitalizované ve sváteční den v Nemocnici Třebíč dostanou jako dárek vlastní portrét. Ten jim přímo na oddělení v čase návštěv nakreslí výtvarník a autor comicsů Petr Kopl. Každý z mladých pacientů zároveň získá od „portrétisty“ knihu s věnováním.

„Věřím, že tento dárek ocení jak děti, tak jejich rodiče a jsem přesvědčena, že navzdory hospitalizaci jejich portrét nebude smutný“, komentuje netradiční oslavu Mezinárodního dne dětí náměstkyně pro léčenou péči MUDr. Edita Richterová a dodává: „spolupráce s Petrem  Koplem začala darováním jeho obrazů do dobročinné dražby na nákup kompenzačních pomůcek pro seniory. Teď jsme se domluvili, že potěší jinou věkovou skupinu.“

Petr Kopl ilustroval bezmála 40 knih. Do comicsové formy převedl například Tři mušketýry, Krále Artuše, Draculu nebo Psa baskervillského. Je mnohonásobným držitelem ceny Fabula rasa pro nejlepší kreslíře comicsů.           

„Petru Koplovi patří obrovský dík za radost, kterou vždy rozdává ve svých knihách a dnes nezištně i na našem dětském oddělení“, dodává Edita Richterová.                               
 
 

Partneři Nemocnice Třebíč

Kraj Vysočina - zřizovatel organizace
Město Třebíč
Skupina ČEZ
Zdravotní klaun
E-ambulance