Den otevřených dveří Nemocnice Třebíč nabídne pohledy na nedostupná místa i řadu vyšetření

Nemocnice Třebíč v sobotu dne 10. září 2016 v rámci Dne otevřených dveří 2016 nabídne desítku preventivních vyšetření, proškolí v první pomoci a umožní vstup návštěvníkům do míst většinou nedostupných. Zájemci dostanou šanci nahlédnout do prostředí dialýzy a prohlédnou si i „staveniště“ nového pavilonu. Tradičními „taháky“ budou screeningová vyšetření krve, zraku a krčních tepen.

„Do programu jsme zařadili vše, o co bývá zájem a co považujeme za důležité, proto nechybí vyšetření, zdravotní přednášky, pohled do zákulisí, ale nezapomněli jsme ani na zábavu. Představíme naše specializace a pracoviště, ale pozvání přijaly i všechny složky ISZ,“ vyjmenovává ředitelka Nemocnice Třebíč Eva Tomášová. Sonografické vyšetření krčních tepen je velice účinnou prevencí při mozkové mrtvici. Vyšetření tlaku, hladiny glykémie a saturace krve kyslíkem může odhalit řadu zdravotních problémů a měření nitroočního tlaku upozorní na nebezpečný zelený zákal. Poradny se zaměří na zdravé stravovaní a správné sezení a držení těla.

Dále je součástí programu i diskrétní vyšetření na AIDS, či laktační poradna pro nastávající, či už kojící maminky.  „Každý rok bývá o screeningová vyšetření velký zájem a na začátku akce se tvoří i delší fronty, proto připomínám, že končit budeme v 16 hodin a zájemci tak mohou přijít i v odpoledních hodinách,“ doplňuje na závěr Eva Tomášová. K veselejším bodům programu bude jistě pak patřit Dinosauří stomatologie, skákací hrad, ukázky výzbroje hasičů, záchranářů a policistů a také stánek Vyšší odborné školy a střední školy veterinární, zemědělské a zdravotnické Třebíč se simulátorem stárnutí a zajistí výuku samovyšetření rakoviny prsu.      

Záštitu nad Dnem otevřených dveří Nemocnice Třebíč převzal starosta města Třebíč Ing. Pavel Janata. Partnery akce jsou skupina ČEZ, Zdravé město Třebíč, Státní zdravotní ústav a Český rozhlas REGION. Na zajištění programu se podílí Vyšší odborná škola a střední škola veterinární, zemědělská a zdravotnická Třebíč, Policie ČR, Městská policie Třebíč, Hasičský záchranný sbor Kraje Vysočina, ZZS Kraje Vysočina a Červený kříž.

Detaily o programu najdete na www.nem-tr.cz a na facebooku Nemocnice Třebíč.
 
 
 

Partneři Nemocnice Třebíč

Kraj Vysočina - zřizovatel organizace
Město Třebíč
Skupina ČEZ
Zdravotní klaun
E-ambulance