Den otevřených dveří a prevence Nemocnice Třebíč

Preventivní vyšetření rakoviny prsu, důsledků přisátí klíštěte, kontrola kožních znamének a mnohé další čekají zdarma na návštěvníky Dne otevřených dveří a prevence Nemocnice Třebíč. V sobotu 20. září od 9 do 16 hodin bude připraveno takřka dvacet stanovišť se zdravotní tématikou. Zábavný a poučný program je přitom určený jak dospělým tak dětem.

Specialisté poradí, jak si správně umýt ruce a kontrolu provedou UV lampou. Ženy se dozví, jak správně provádět samovyšetření jako prevenci rakoviny prsu. Zájemci budou moci využít vyšetření na AIDS, které jako jediné bude diskrétně umístěno mimo centrum dění. „Uvědomujeme si, že počasí už nemusí být zrovna přívětivé, proto je naprostá většina stanovišť pod jednou střechou. Jakmile návštěvníci vejdou do kterékoliv budovy, dostanou se k preventivním vyšetřením bez nutnosti vyjít ven“ popisuje okolnosti akce ředitelka Nemocnice Třebíč Eva Tomášová.    

Každý z návštěvníků může projít i vyšetřením klenby nohou, což je může ochránit například před bolestmi zad, kyčlí, kolen či hlavy. V případě negativních zjištění rehabilitační odborníci poradí, jak situaci řešit a nabídnou i využití speciálních vložek do obuvi. Ty jsou určeny jak sportovcům při enormní zátěži, tak dětem i seniorům při preventivní péči, či léčbě problematické klenby chodidel.
Zcela zdarma bude v tento den i měření tlaku, váhy a BMI, nebo předběžné určení krevní skupiny, glykemie a saturace krve. Kožní specialisté poradí zájemcům s možností odstranění prvků stárnutí kůže a pro ty, kteří se chtějí zbavit přebytečných kil, bude připravená nutriční specialistka. Jejích znalostí mohou využít i ti, kteří jsou kvůli potravinovým alergiím odkázáni na speciální diety.
 
„Pro zájemce bude otevřené dětské oddělení, premiérově budou promítány filmy z operačních sálů a přístupné bude i technické zázemí. Provedeme návštěvníky jindy nepřístupnými místy jako je kontrolní velín, kuchyň a ukážeme jim i složité rozvody vzduchotechniky“ k programu dodává ředitelka Tomášová. Nudit se nebudou určitě ani děti. Čeká na ně výtvarná soutěž, skákací hrad a výstava techniky složek Integrovaného záchranného systému. Vedle hasičů, záchranářů a policistů přitom najdou i stánek Městské policie Třebíč.

Návštěvníci mohou na akci i vydělat. Lékárna Nemocnice Třebíč bude veškeré volně prodejné léky tento den prodávat o 10 % levněji a zájemci si mohu vyřídit zdarma Zákaznickou kartu, se kterou budou výhodně nakupovat i při každém dalším nákupu. Partneři akce navíc umožní nácvik první pomoci při zástavě dechu, či krvácení. Představí možnosti sociálních služeb dětem a seniorům. Každý bude moci nahlédnout i do virtuální elektrárny. V případě špatného počasí, nebo jejich zájmu o technické novinky, je na parkoviště a mezi jednotlivými pavilony přepraví elektromobil.        
              
 
 

Partneři Nemocnice Třebíč

Kraj Vysočina - zřizovatel organizace
Město Třebíč
Skupina ČEZ
Zdravotní klaun
E-ambulance