Benefiční večer vydělal Nemocnici Třebíč 80 tisíc korun

„Požádali jsme na začátku příprav o pomoc výtvarníky z Vysočiny a jejich vstřícnost byla tak velká, že nebylo reálné vydražit všechna umělecká díla během jednoho večer“ vysvětluje další postup ředitelka nemocnice Eva Tomášová a dodává: „ k pokračování s využitím internetu nás inspirovaly omluvenky od lidí, kteří litovali, že se z důvodů pracovního vytížení nemohli zúčastnit, ale avizovali svoji ochotu podpořit naši snahu.“ Nemocnice na svém webu představuje díla určená do druhého kola. Na začátku příštího týdne zveřejní datum, čas dražby a vyvolávací ceny.  Novým majitelem jednotlivých děl se stane ten, kdo nabídne nejvyšší cenu. Svůj zájem přitom můžete každý avizovat dopředu zasláním emailu, nebo v daný den zapojením se do prodeje. Pokud napíše kdokoliv dopředu kontaktní email s informací, o který obraz má zájem, bude v den prodeje dostávat zvoleným způsobem (email, nebo sms) informace o pohybu cen. V daný den od 8:00 hod. do 17:00 hod. budeme přijímat nabídky kupujících, obratem aktualizovat ceny na webu a „čekat“ na nové nabídky. Konec příjmu nabídek bude stanovený vypršením časového limitu. Na webu obratem oznámíme částky, za které se obrazy prodaly. Nové majitele zveřejňovat nebudeme, pokud si to výslovně nebudou přát. „Věříme, že tato možnost osloví ty, kteří jsou časově zaneprázdnění a přitom mají rádi umění a chtějí pomoci.“

Úterní akce potvrdila, že účastníkům této akce není cizí myšlenka pomoci hospitalizovaným seniorům. Licitátoři Jan Budař a Otmar Brancuzský získali za 7 obrazů 61.000 Kč. Největší boj svedli zájemci o obraz jihlavské malířky skryté pod uměleckým jménem LaPapula. Její Aura byla vydražena za 23.000,- korun. „Potlesk sklidili jak noví majitelé obrazů, tak všichni vystupující. Ať šlo o žáky ZUŠ Třebíč, nebo taneční skupinu Babulky“, popisuje atmosféru ředitelka Tomášová. Aplaus patřil i Oldřichu Navrátilovi, který ocenil práci třebíčských lékařů a konkrétně vyzdvihl kvalitu péče na gynekologicko-porodnickém oddělení. Herec a saniťák z oscarového Kolji Otmar Brancuzský pak poděkoval za záchranu života primáři urologického oddělení MUDr. Radomíru Zachovalovi a primářce chirurgie MUDr. Janě Nechvátalové.    

Úplný závěr okořenila Iva Horká, která za společnost TTS energo, s.r.o. předala šek na 100.000 korun.

Děkujeme tímto partnerům, kteří se podíleli na zdárném průběhu celé akce: MKS Třebíč, městu Třebíč, ČEZ, reklamní agentuře YASHICA, Českému rozhlasu REGION a Horáckým novinám.        


                     
 
 

Partneři Nemocnice Třebíč

Kraj Vysočina - zřizovatel organizace
Město Třebíč
Skupina ČEZ
Zdravotní klaun
E-ambulance