Babybox v areálu Nemocnice Třebíč se stěhuje

Z důvodů plánované demolice pavilonu R Nemocnice Třebíč došlo k přestěhování Babyboxu. Z budovy jejíž součástí je vjezdová brána a kde sídlilo vedení nemocnice, se stěhuje do pavilonu M. Tam je přímo napojen na dětské oddělení, konkrétně novorozeneckou JIP. Ke stěhování došlo 30. 5. 2017.  


Babybox je v Nemocnici Třebíč od 19. 3. 2010 a byl umístěn jako 34. v České republice. Za sedmiletou historii v něm zatím nenašlo azyl žádné novorozeně. Zařízení věnovalo Občanské sdružení Babybox pro odložené děti Statim. Nemocnice Třebíč hradí náklady s provozem spojené, jako je osvětlení, vyhřívání a pravidelnou kontrolu a udržování hygieny. „Byť si nedokážu jako matka a babička představit, že bych se někdy zřekla vlastního dítěte, jsem ráda, že Babybox v nemocnici máme. Pokud se někdo rozhodne vzdát miminka, je to jistě mnohem lepší a humánnější řešení, než jiné mnohem radikálnější kroky,“ komentuje stěhování ředitelka Nemocnice Třebíč Eva Tomášová.


Babybox je aktuálně přestěhován a plně funkční. V brzké době bude kompletně upraveno i okolí a zastíní jej i malá stříška.


Budova do těchto dnů „hostící“ Babybox bude zbourána v roce 2018 v rámci dokončení výstavby pavilonu chirurgických oborů. Demolici se nevyhne ani pavilon CH, aktuálně užívaný především chirurgií, ortopedií a urologií i bývalá transfúzní stanice, kterou využívá stavební firma.      


           
 
 

Partneři Nemocnice Třebíč

Kraj Vysočina - zřizovatel organizace
Město Třebíč
Skupina ČEZ
Zdravotní klaun
E-ambulance