„Knihobudka“ v Nemocnici Třebíč, příspěvkové organizaci

Klienti Nemocnice Třebíč se nudy bát nemusí. Každý z nich si může přijít na recepci a vybrat si knihu dle svých zájmů a zdarma si ji odnést na pokoj i domů. Knihovničku zásobují z vlastních zdrojů zaměstnanci nemocnice a pomáhají tak příjemnější hospitalizaci klientů. Aktuálně jsou v nabídce jak beletrie pro dospělé i děti, tak knihy faktu a naučné.

„Každý z nás má doma řadu knih, které už nikdy nebude číst, ale zároveň je nikdy z úcty ke knihám nevyhodí. Tento „knihoautomat“ nebo „knihobudka“, jak ji zaměstnanci nazvali, může tento problém vyřešit a udělat radost hospitalizovaným klientům“, popisuje novinku ředitelka Nemocnice Třebíč Eva Tomášová. Samotný nápad vzešel z řad zaměstnanců, kteří na společné schůzce přemýšleli, jak mimo léčebnou péči zpříjemnit čas hospitalizovaným pacientům.
Knihy si mohou přijít vybrat sami pacienti. Často totiž navštěvují i občerstvení, které je doslova nadohled. Dětem a těm, kteří nejsou ze zdravotních důvodů sami výběru schopni, mohou pomoci návštěvy. „Pokud je někdo skutečně sám a bude mít o knihu zájem, zajistí mu donášku i zdravotnický personál. Dotyčný klient ale bude muset počkat na klidnější chvíli a také popsat, co ho baví a o co má zájem“ upřesňuje fungován Tomášová a dodává: „ Nebojíme se, že knihy dojdou. Věříme, že pokud si někdo z klientů odnese knihy domů, vzpomene si na nás a přinese časem jiné, které už doma číst nebude.“ V knihovně je prostor na více jak stovku svazků. V první „várce“ jsou svazky klasiků, rodokapsy, červená knihovna i dětské knihy. Pokud bude o tuto službu ze strany pacientů zájem, nemocnice je připravena nabídku rozšířit, přidáním dalších polic.


     
 
 

Partneři Nemocnice Třebíč

Kraj Vysočina - zřizovatel organizace
Město Třebíč
Skupina ČEZ
Zdravotní klaun
E-ambulance