Testování pacientů a doprovodů

Z důvodů návratu epidemie onemocnění COVID-19 jsou nastavena v Nemocnici Třebíč následující pravidla pro testování pacientů a doprovodů:

a) Plánovaný příjem pacienta: vždy s platným testem.
Plánované operace + plánované porody: PCR na žádanku s indikací lékaře (neočkovaní i očkovaní pacienti) – odběr bude proveden v odběrovém stanu. Při příjmu se lze prokázat i externě provedeným testem z akreditovaného zdravotnického zařízení (PCR ne starší 72 hodin).
Ostatní plánované příjmy (neočkovaní i očkovaní pacienti) – minimálně antigenní test s indikací lékaře. Při příjmu se lze prokázat i externě provedeným testem z akreditovaného zdravotnického zařízení (PCR ne starší 72 hodin/antigenní 24 hodin).

b) Neodkladný příjem pacienta:
Stav bezprostředně ohrožující život pacienta vyžadující resuscitační, intenzivní péči či emergentní operační zákrok: použití rychlotestu PCR s indikací lékaře.

c) Akutní příjem pacienta:
Náhle vzniklý vážný zdravotní stav pacienta/akutní operační výkon nebo porod: minimálně antigenní test s indikací lékaře.

d) Vybrané plánované ambulantní výkony: vyšetření a ošetření, u kterých má pacient sejmutou ochranu dýchacích cest a je v kontaktu s jinými osobami (zejména gastroskopie, bronchoskopie, zátěžový test EKG, spirometrie apod.). Je vyžadován minimálně antigenní test provedený s indikací lékaře.

e) Doprovody dětí do 6 let včetně: PCR test vykazovaný na zdravotní pojišťovnu (plánované i akutní příjmy). Test platí po celou dobu hospitalizace.

f) Doprovody dětí nad 6 let:
i. Plánované příjmy – doprovod přijde s PCR testem, který si hradí sám.
ii. Akutní příjem – bude proveden antigenní test, který si hradí doprovod sám.
iii. Pokud je dítě starší 6 let, jedná se o akutní hospitalizaci a potřebuje doprovod, napíše lékař do zápisu, z jakého konkrétního důvodu dítě potřebuje doprovod a PCR test má rodič hrazený.

g) Třetí osoba u porodu:
V dostatečném předstihu si opatří PCR test za úhradu (podstoupení testu do 72 hodin před příchodem do porodnice). Pokud nebude mít při příchodu do porodnice k dispozici platný PCR test, bude proveden antigenní test za úhradu při příchodu.

S účinností od 8. listopadu 2021.