Nový primář chirurgického oddělení

Třebíč - Novým primářem chirurgického oddělení Nemocnice Třebíč se od června stal nově nastupující lékař MUDr. Jan Cagaš. „Nabídku vést chirurgii v nemocnici Třebíč jsem přijal, protože mě oslovila vůle vedení nemocnice tento obor výrazně rozvíjet. V předchozí době jsem spolu s kolegou Jeřábkem, který mě bude zastupovat, pracoval ve I. ChK FNUSA  a v nemocnici SurGal, kde jsem vykonával funkci primáře chirurgie. Mojí snahou a vizí je etablovat v Nemocnici Třebíč miniinvazivní laparoskopickou chirurgii, zahrnující výkony na tlustém střevě, metabolickou chirurgii včetně tubulizací žaludku a gastrický bypass. Věřím, že při úspěšném splnění této vize z tohoto bude profitovat nejen nemocnice, ale hlavně pacienti z okolí," popsal svoje pracovní plány do budoucna primář Cagaš. Výraznou posilou chirurgického týmu se stal také MUDr. Jiří Jeřábek, Ph.D., který se specializuje na všeobecnou chirurgii v plném rozsahu se zaměřením na miniinvazivní techniky. Operuje laparoskopicky celé spektrum diagnóz - od operace žlučníku, slepého střeva, kýly, po kolorektální operace, operace žaludku, operace sleziny, nadledvin a ledvin. Použijeme-li opět slova pana primáře, pevně věříme, že pacienti rozšíření nabídky laparoskopických operací přivítají a chirurgie se stane výkladní skříní třebíčské nemocnice.