Odborná veřejnost | Vzdělávání zdravotníků


Nemocnice Třebíč při vzdělávání zdravotnických pracovníků zajišťuje vlastní školící a aktivity "cyklus seminářů a přednášek Purkyňky" a spolupracuje s Krajské edukační centrum - Profesní a odborová unie zdravotnických pracovníků (Třebíč) a Krajské edukační centrum - Profesní a odborová unie zdravotnických pracovníků (Brno).

Purkyňky

Cyklus přednášek a seminářů s názvem „Purkyňky“ zajišťuje vzdělávání lékařů Nemocnice Třebíč i externích odborníků. Jednou měsíčně Spolek lékařů v Třebíči a OS ČLK Třebíč připravuje seminář, kde jsou přednášejícími zaměstnanci nemocnice i vybraní odborníci z jiných nemocnic. Cílem je především zvýšení vzdělání lékařů a informování o novinkách v oborech.

 
Rozpis termínů 2017:


29. 3. 2017 – předběžný termín
Kardiologický seminář. Přednášející prof. MUDr. Vladimír Soška, CSc.  a prof. MUDr. Jiří Vítovec, CSc.,

19.4.2017 - "Idiopatická plicní fibróza"
Dovolujeme si Vás pozvat na seminář Spolku lékařů v Třebíči "Idiopatická plicní fibróza", který se koná v jídelně nemocnice dne 19.4.2017 v 15.00 hod. Jako hosté vystoupí pan prim. Snížek (plicní odd.) a pan prim. Neubauer (RDG odd) z Nemocnice Jihlava.
Podrobnosti v níže přiložené pozvánce PDF.

  
Vzdělávací centrum pro fyzioterapeuty Nemocnice Třebíč


Fyzioterapie u sportovců


Lektor: Mgr. Kateřina Honová
Odborný kurz nabízí komplexní pohled na vyšetření a terapii nejčastějších přetížení vznikajících při sportu. Úvodní teoretická část je zaměřena na kineziologický rozbor sportovce včetně nadstandardních vyšetření somatognozie, rozšířeného testování balančních reakcí, koordinace, relaxačního schématu a vyšetření izolovaného pohybu. Navazovat bude modul klíčových míst posturální kontroly – jak je vyšetřit a volit terapii neoptimální funkce. Nastíněn bude princip flexibilita – síla – koordinace – centrální mapování. Budou vysvětleny principy moderních terapeutických metod, které jsou ve sportu využívány, jako je dynamická neuromuskulární stabilizace, Ground Force Method, Functional Movement System, FitPainFree, Naboso Technology aj. V kurzu bude ukázána práce s programem QuikCoach V3 - Sports Analysis, který je volně dostupný na internetu a dostačující k základní diagnostice pohybu pomocí záznamové techniky (tablet, počítač).

Termín: 22. – 23. 6. 2018
Cena: 2000,- Kč vč. DPH

Detaily ke kurzu včetně přihlášky najdete zde.


Důležitý odkaz: Institut postgraduální vzdělávání ve zdravotnictví




Ve fotogalerii snímky z Urologických dnů 2016 pořádaných Nemocnicí Třebíč ve Valči.

 

Fotogalerie

             
 

Ke stažení

program_Komunikace_5_2017_Trebic.pdf [428,8kB]
Program semináře KOMUNIKACE V PALIATIVNÍ PÉČI
Tymova prace a rozhodovani_program Trebic_6_2017.pdf [595,3kB]
Program semináře Týmová práce a rozhodování
1-Pozvánka_seminářeTRN2.pdf [220,6kB]
seminář Idiopatická plicní fibróza
 
 

Partneři Nemocnice Třebíč

Kraj Vysočina - zřizovatel organizace
Město Třebíč
Skupina ČEZ
Zdravotní klaun
E-ambulance