Den hygieny rukou

Světový den hygieny rukou si připomínáme každý rok 5. května a provází jej kampaň Světové zdravotnické organizace (WHO) s názvem „Zachraň život - umývej si ruce“, která upozorňuje na význam mytí rukou jako rozhodujícího preventivního opatření proti přenosu mnoha infekčních onemocnění.

I Nemocnice Třebíč se k tomuto významnému dni připojila. Cílem této akce bylo upozornit na správnou techniku dezinfekce rukou. Zájemci si mohli okamžitě zkontrolovat pomocí dezinfekčních prostředků i UV lampy, jak je efektivní jejich čištění rukou. Hygiena rukou je nesmírně důležitá především pro zaměstnance zdravotnických zařízení, ale i návštěvy pacientů. Mít správně umyté nebo vydezinfikované ruce není úplně jednoduché a často se tato procedura podceňuje. Vydezinfikovat ruce si přišlo z řad personálu, ale i návštěvníků nemocnice přes 70 zájemců. Bylo znát, že nejsou lhostejní k této tématice.

Mgr. Ilona Tomanová, sestra pro nemocniční hygienu

Hosté letošního ročníku:

Mgr. Alice Pernicová, TERRITORY MANAGER HEALTHCARE CZECH REPUBLIC. Držitelka certifikátu Hygienická dezinfekce rukou, které získala na školení pořádaném WHO

Mgr. Zdeněk Přikryl, DiS., oblastní manažer firmy Promedica, Divize Dezinfekce a sterilizace